Monessen




      
Monessen Veterans Council




Sp 4 Ronald J Altomari
Field Artillery
United States Army Reserve


Pvt Charles D Altomari
83rd Division - WWII
United States Army


Pvt James P Altomari
36th F.A. - WWII
United States Army


Cpl John Apodiakos
42nd AAF Base Unit/WW2
United States Army Air Force


Sgt. Leonard W. Babinski
102nd Infantry - WWII
United States Army


Technician 5th grade Anthony ''''Buff'''' Baldini
163rd Engineer Combat Battalion/WW2
United States Army


Cpl James M Barron, Sr.
150th OIFCRD / Korea
United States Army


1st Lt. Adam P. Beaumont
988th MP Company - Iraq 2006
United States Army


Private Arnold J. Beneccio
MP Detachment Station Complement / WW2
United States Army


S Sgt Joseph F Bonafed
WWII
United States Army Air Force


1st Lt. Father Michael J Bucci
347th Bomb Squad - WWII
United States Army Air Corps


SSGT Romeo 'Butch' Bucci
23rd Infantry Americal Division, Pacific Theater, Bronze Star WWII
United States Army


Sgt Thomas Burger
Co. D 709 MP - WWII
United States Army


PFC James Cherocci, Jr
3rd Armored Div- Korea
United States Army


Sgt John Cieply
Tank Division/1946-49
United States Army


Cpl Robert Coccari
11th Airborne/WW2
United States Army


SPC5 David L Cook
842nd Qtr Master - Vietnam
United States Army


PFC George W. Cook, Jr.
Co. 357-H WWII
United States Army


TEC 4 Patsy Cornelia
552nd Engineer, Heavy Ponton Battalion Co H/S/WW2
United States Army


PFC Edgar E Crabb Jr.
Peacetime late 1950's
United States Army


 Thomas P Dalfonso
Infantry/WW2
United States Army


Staff Sgt. Edmund Daumit
XIX Tactical Command - WWII (Normandy)
United States Army Air Force


SP4 Larry Viso Davis
36th Infantry
United States Army


S/Sgt. Michael M DeCurtis Jr
Company E 103rd Infantry - 43rd Division - WWII
United States Army


Private Gino Roscoe  DeMarino
Korean War (stateside)
United States Army


T-4 Paul Denitti
3rd Army, 6th Armored, 15th Tank Battalion - WWII
United States Army


PFC Nello C DiBiaso
Company A 17th Infantry/ PTO Philippines
United States Army


PFC Cataldo DiMascio
552 Engineers - WWII
United States Army


Sgt Pat J. Dodaro
368th Bomb Squadron, 306th Bomb Group/WW2
United States Army Air Corps


Sgt Leonard M. ''''Links'''' Dominick, Sr.
Co. A, 763 Tk Bn/WW2
United States Army


Tech Sgt. Edward V. Drabik
9th Infantry - WWII
United States Army


Cpl Richard M Dudas
Germany Occupation Force, 1953-1955
United States Army


 Joseph M Dudas Jr.
WW2 Occupied Italy
United States Army


PFC John Dzatko
17th Field Artillery Battalion/WW2
United States Army


Staff Sgt John T Dzimiera
US 10th Army Air Force/WW2
United States Army


S/Sgt Michael E Dzurik
35th Transportation Corps, Service Group/WW2, Pacific
United States Army


Cpl Armand Egidi
22nd Depot Repair Squad, 86th Air Depot Group/WW2
United States Army


SGT Mike Egros
Co. B 1-110th 28ID / Operation Iraqi Freedom
United States Army


PFC William F Essey
1330th Army Air Force Navigator 'Flying the HUMP' - WW2
United States Army Air Force


Sgt Andrew G Fabian
94th Infantry Div./WW2
United States Army


PFC Edward F Fal
984th Ord Dep Co, Normandy, Rhineland, Ardennes - WWII
United States Army


PFC Lawrence A Fantauzzi
Co. E, 12th Infantry Regiment/WW2
United States Army


SSG Edward A Filipowski
Infantry - WWII
United States Army


 Celestine Fiorill
Company B-303, Engineer Battalion - WWII
United States Army


Sgt. John F. Fiorillo
170th Field Artillery Battalion, Americal Division - WWII
United States Army


PFC Arthur Francia
COA 21st Inf.,11th Armored Div./WW2 Central Europe
United States Army


Sgt Edward A Francowic
B Co., 263rd Inf., Panther Div./WW2
United States Army


SSG Alvin C. Frick
11th Airborne - WWII
United States Army


Sgt Eugene Fritz
Co.F, 8th Infantry/WW2
United States Army


T/Sgt Romeo E Furio
65th Bomb Squad/WW2
United States Army Air Corps


Sgt. Chester E Galaski
'F' Battery 2nd Battalion / WWII Tunisian Campaign
United States Army


PFC Silvio Garofalo
HQ Btry, 134th FA BN/WW2
United States Army


PFC Frank Gaudio
Korea
United States Army


PFC Joseph Gazdik
872nd Airborne/WW@ Phillipines, New Guinea
United States Army Air Force


Sgt William J. Greco
860th Bombardment Squadron, 493rd Bombardment Group - WWII
United States Army


Sgt. Louis Guerra
Co. D 110th Infantry - WWII
United States Army


PFC Robert J Guzensky
66th Division (Black Panther) - WWII
United States Army


CPL William S. Hans
Infantry - Korea
United States Army


Sgt Matthew E Helon
28th Division / WWII - Battle of the Bulge
United States Army


Private John C Hlatky
7th Inf., 3rd Div./WW2
United States Army


PFC Albert R Hornack
228th Chemical Base - WWII
United States Army


PFC Michael Horvath
Infantry Division
United States Army


PFC Darryl E Houseman
Infantry 2nd Plt, D Co., 5 BN, 3 BDE/ Vietnam
United States Army


T/Sgt William L Hughes
99th Div., 3rd Bn, 393rd Regiment, Battle of the Bulge - WWII
United States Army


Pvt Angelo L Imburgia
274th Infantry/WW2 (KIA 5 Jan 1945)
United States Army


Pvt Joseph ''''Tom'''' Janosik
Korea
United States Army


PFC Toni Gail Rone Johnson
Gulf War & Operation Desert Storm
United States Army


PFC Clifford E Jones
83rd Infantry Division / WWII
United States Army


Private Michael Kalamaras
WW1
United States Army


2nd Lt. George Kernisky
WWII
United States Army Air Corps


Staff Sargeant John Kernisky
6th Armored Division, 44th Armored Infantry Battalion, Company ''A'' - WWII
United States Army


E6 Staff Sgt. Floyd Kizzie
82nd Airborne, 5th Special Forces/Korea, Vietnam, Peace time
United States Army


Cpl Alfred Klimcke
Germany/1956-1960
United States Army


PFC George John Koneffko
Battery A 630th Field Artillery Battalion - WWII
United States Army


CPL Nick Kostelac
28th Division / Korea
United States Army


Sgt. Leonard A Kotch
Army Band/Korean
United States Army


Pfc Willard Krasik
Co.E, 36th Armored Inf Reg,3rd Armored Div - Wounded in the Battle of the Bulge/WW2
United States Army


PFC Wlater Kraynek
680th Ordnance, 7th Army/ WW2
United States Army


Pvt Andrew J Kurey
HQ 8th Army/WW2 Japan 1945-47
United States Army


T5 John Kutska
Pacific Campaign - WWII
United States Army


Pvt Frank David Lauteri
63rd Infantry Reg., Anti-Tank Co. - Korea
United States Army


Second Lt. Clifford F. Learnard
WWII
United States Army Air Corps


E-4 Drew W Lepresti
507th Maintenance/Gulf War Desert Shield Desert Storm
United States Army


PFC John Pershing Lewis
HqCo 1st BN 422nd Infantry - WWII
United States Army


PFC Andrew Macko
8th Infantry Div., 13th Infantry Reg., Company F - WWII
United States Army


E6 Anthony Eric Madison, Jr.
Ft. Hood (Texas)/ 2005 -present
United States Army


E-4 Anthony Eric Madison, Sr.
Water Purification Reserves/Gulf War Desert Storm
United States Army


PFC Frank  Maiolini
8th Infantry Signal Corps, Normandy and Battle of the Bulge - WWII
United States Army


Cpl Gunner Joseph D Maiolini
42nd Rainbow Div/WW2 Battle of the Bulge
United States Army


Sgt Steve N Major
47th Bomb Group - WWII - Korea
United States Army Air Corps


Staff Sgt Robert J Mandarino
3501st US Army Air Force Base Unit/WW2
United States Army


Cpl. William J. Manus
553rd Military Police Co. - Korea (peacetime)
United States Army


Cpl Stanley T Marinos
Battery A, 294th Anti Aircraft Artillery - WWII
United States Army


CPL Anthony J Mascetta
HQ Co. 3rd Bn. 5th RCT - Korea
United States Army


Sgt Edmund Masci
1945-1947
United States Army


CPL Adam Masci
Engineer/Korea 1952-54
United States Army


Cpl William ''''Bill'''' Mattozzi
Signal Corp/Korea
United States Army


Master Sgt Frank Mayernik
Seabees/WW2
United States Army


Technician 5th Grade Frank T Mazur
3rd Reconnaissance Troop Mechanized - WWII
United States Army


Pvt Stephen J Menzler
Army Air Corps/WW2
United States Army


Pvt William J Menzler
Infantry/WW2
United States Army


Private John Michaels, Jr.
WW2
United States Army


Private Frank Michaels, Sr.
WW2
United States Army


Pvt George Mislo
43rd Tank Company, 102nd Infantry Regiment - Korea
United States Army


Tech Sgt Arthur Moncini
94th Division Band - WWII
United States Army


1SG Eli F. Myers Jr.
Co.D, 110th Infantry Reg, 28th Inf Div./WW2
United States Army


Cpl Eli F. Myers, Sr.
Co. E, 320th Inf./WW1 Argonne Forest
United States Army


Pvt Ross J Naccarato
83rd Chemical Battalion - WWII
United States Army


Pvt John W Nelson
Co. D 376th Infantry / WWII
United States Army


PFC John G Onda
603rd Combat Eng., Special Troop/ WW2
United States Army


Sgt Paul P Pacak
14th Combat Engr BN/Korea
United States Army


T-5 Joseph Pallini
980th Ord Dep Co/WW2 Normandy N. France
United States Army


Master Sgt Peter P. Palmintera
680th Dump Truck Co.,615th Ord. Bn./WW2 Battle of Bulge, Korea
United States Army


T4 Master Sgt. August Pantaleo
WWII
United States Army


SSG Harold L.  Pascoe
WWII - Korea
United States Army


Sgt Donald Payne Sr
2BN 25Div (Wolfhounds)/ Vietnam
United States Army


Pfc George Peresolak, Jr.
WW2
United States Army Air Force


Cpl John A. ''''Jocko'''' Piper
Korea
United States Army


CPL Steve ''Hank'' Poprosky
28th Div. Anti-aircraft gunner/WW2
United States Army


S Sgt Francis H Post
Hq Co. 2d Rangers Bn - WWII Rhineland, Normandy, N. France
United States Army


Cpl George Povich
Battery A 17th Field Artillery Battalion - WWII
United States Army


Sgt. Anthony Pustinger
3rd Serv. Comm. - WWII
United States Army


PFC Donald Rattay
588 Engr. Combat/1960-1963
United States Army


E-7 Ignatius F.  Rattay
33rd Infantry/ 1934-1938
United States Army


PFC Joseph L Reda, Sr
38th Chem. Maint. Co./WW2
United States Army


Corporal Orlando Reginelli
3rd Armored - Korean War
United States Army


SSG Ernest C Renzetti
Infantry - WW2
United States Army


Cpl James Vincent  Restivo
83rd Artillery - WWII - Normandy, Rhineland, Ardennes
United States Army


Captain Fred Rodman
25th Infantry Div/Vietnam
United States Army


Sgt Thomas A Rone
WWII - Asian-Pacific Theater
United States Army Air Corps


Cpl William Salak
10th Corps, 26th Signal Battalion - Korea
United States Army


Staff Sgt. William Sapone
266 Field Artillery Battery Battalion - WWII
United States Army


 Andrew F Sassak
WWII
United States Army


Pfc John J Savarino
263rd Medical Battalion - WWII
United States Army


Col. James M Schoonmaker
Civil War
United States Army


PFC James P Scirotto
36th Inf., 111th Eng. - WWII
United States Army


PFC Anthony Scuteri
90th Div., 315th Eng. Battalion/WW2
United States Army


S/Sgt John Shusta
2519th AAF Base Unit - WWII
United States Army Air Force


Pfc Nick Smerilli

United States Army


Private John C. Smith
Company C 320th Infantry/WW2 - Rhineland & N. France
United States Army


Cpl. Theodore F Sokol
Battery A 172nd Field Artillery Battalion - WWII
United States Army


2nd Lt. Jack L Sonafelt
WWII - 1596 AAFBU
United States Army Air Corps


T/5 Paul R. Sowko
WW2
United States Army


Cpl Patsy D Spadafore
11th Airborne - WW2
United States Army


Specialist Jonathan R. Stark
Alpha Co.1st, 112th Inf./Operation Iraqi Freedom
United States Army


PFC Ralph E Stone
188 Artillery Div., Radio Operator and Cannoneer - Korea
United States Army


PFC Walter Strahosky
Co K 27th Inf/WW2 Luzon Campaign
United States Army


Staff Sgt Albert J Strahosky
490th Bomb Squad,10th Air Force/WW2
United States Army


Pfc Carl A Swade
1st Recon Co., 1st Division - Germany / Korea
United States Army


PFC Anthony Tabacca
Infantry/Occupied Europe
United States Army


 Victor Tesolin
WW2 Phillipines
United States Army


SFC Steve Tetteris, Jr
B Co., 5th RG, 1st Calvary/Korea 1951-52
United States Army


PFC Julius W Troth
Engineer/WW2
United States Army


Pvt William Vance
59th Base HQ and Air Base / WWII
United States Army Air Force


PFC Joseph J Vizza
1st Div,18th Co-MP Training/Korea
United States Army


Cpl Herman Ward
95th Infantry Division - Korea
United States Army


Master Sgt John Samuel Wiker
320th Infantry/ Mexican Expedition & WWI - France
United States Army


PFC Leonard W. Winn
3rd Armored 45A / Korea
United States Army


PFC Frank Wright
101st Airborne/1955-1957
United States Army


Technical SGI Edward Yankosky
39th Troop Carrier Squadron, Jungle Skippers - WWII - New Guinea
United States Army Air Corps


Sgt James 'Tex'  Yates
82nd Airborne - Korean
United States Army


PFC Vilho 'Bill' Yoki
Company A, 26th Infantry Reg., 1st Infantry Division - WWII - Battle of the Bulge
United States Army


Tec 3 Andrew Yuhasz, Sr.
WW2
United States Army


PFC Philip S. Zilka
Korean War
United States Army


Corporal Stanley A Zyski
MP DET 1467th SCU - WWII - European, African, Middle Eastern Theaters
United States Army





Staff Sgt. John A. Dudas
28th Division, 110th Infantry - Korea - Germany
Army National Guard





Seaman first class Roland 'Berry' Giannini
South Pacific - WWII
United States Coast Guard


2nd class mate William F Peshok
Motor machinist / WWII
United States Coast Guard





Deckhand Seaman Joseph Canestrale
WWII
Merchant Marines


Seaman Columbo DeAngelis
WW2
Merchant Marines



Find my Banner!

MONESSEN MILITARY BANNER TRIBUTE
Monessen is proud to honor our men and women
who are or have served this country
through our banner program.

FRIENDS, FAMILY MEMBERS, AND NEIGHBORS
SERVING PRESENT AND PAST
IN TIME OF PEACE AND IN TIME OF WAR.
THIS IS OUR TRIBUTE TO YOU

French Women Extend Gratitude
To Fallen Soldier During Monessen Visit





Technical Banner Questions
Contact
Harry Munson
Click to email Program Development


Services provided
by

HTM Designs






PO1 Joseph (Peppy)  Altemara, Jr.
WWII
United States Navy


Seaman 2/c George Andrachek
Pacific Theater - WWII
United States Navy


PC3 Matthew Scott Benyak
USS Truett (FF-1095) - Grenada Invasion - Beirut
United States Navy


YN3 John R. Benyak, Jr
USS Pillsbury (DER-133) - Korea
United States Navy


Seaman 3rd class Frank Biseda
Armed Guard-Gunner/WW2
United States Navy


SN Andrew Buchko
WWII
United States Navy


Carpenters Mate 3c Joseph F Ciccarelli
69th Naval Const. Battalion - WWII
United States Navy


Seaman 1st class Frank R DeLuca
4th Special, Seabees/WW2 Okinawa
United States Navy


SN1c Vernon DeMillion
WWII
United States Navy


AN Andre Dudas

United States Navy


S1c Andrew  Dyky
WW2
United States Navy


Boats mate 2nd class Samuel E Essey
5th Div. / WW2
United States Navy


HM-2 George Essey
USS Lake Champlain (CVA-39) H Div. / Korean War
United States Navy


GM3 George V Falbo
USS Vicksburg, Pacific - WWII
United States Navy


 Edward ''Peanie'' Francia
WWII
United States Navy


Chief Petty Officer Steve Edward Galaski
BB62 USS New Jersey/WW2 PTO
United States Navy


PO 3rd Class Domenic Galilei
VT-25/WW2 Pacific
United States Navy


MM2 Joseph J Gallo
Korea
United States Navy


TM3 Anthony Gido
Submarine, USS Tambor, USS Hammerhead - WWII
United States Navy


AE John T Golomb
Naval Aviation, South Pacific, Saipan and Tinian - WWII
United States Navy


LTJG Kent Green
USS Ronald Reagan, Pacific Fleet
United States Navy


Master Chief  Irene Growney
Air Transport Squadron 3 NAS - WWII
United States Navy


SN2c Pearson Harkema
Pearl Harbor - WWII
United States Navy


DM3 Fred E.  Kernisky
USS Eldorado AGC 11 - Korea
United States Navy


MM1 Paul W Komar
USS Sierra AD-18, USS Ainsworth DE1094, USS Ponce LPD-15 - Vietnam
United States Navy


MM1 Paul Komar
LST Atlantic Fleet Norfolk - WWII
United States Navy


ET3 Robert F Kotch
USS Valley Forge, USS Wasp, USS Valcour - Korea
United States Navy


PO3 Chester J. Kowalski
USS Rhind (DD404) - WWII
United States Navy


 Eugene Joseph Kowalski
WWII
United States Navy


AMM2c Joseph Kuzma
WWII
United States Navy


BM3 Phillip Lopresti
USS Missouri (BB-63), USS Salem (CA-139) / Korea
United States Navy


Chief Petty Officer Calvin R Lucas
Chief Ships Serviceman/Vietnam
United States Navy


 Michael Maisano
WWII
United States Navy


Seaman Eugene Maisano
Korea
United States Navy


 Anthony Maisano
Aviation Support - WWII
United States Navy


GMSN Robert A Mascetta
3rd Division USS Coral Sea - Korean War
United States Navy


EM2 Lawrence  Masci
USS James Owens DD-776, USS Turner DDR-834, USS Everglades AD-24/1963-67
United States Navy


Coxswain Mike Matush
Amphibious Force 7th Fleet
United States Navy


SN John 'Snake'  Mayernik, Sr.
USS Intrepid - WWII
United States Navy


Radioman 2nd Class Theodore Mermigas
USS Van Valkenburgh/WW2 South Pacific
United States Navy


Seaman 1st Class Joseph Mussano
USS Mertz (DD-691) Part of Adm. Halsey''s 3rd Fleet - WWII
United States Navy


 Martin F Muzar
EM2 Electricians Mate,2nd class DD933 USS Barry/Vietnam
United States Navy


GM3 William Myers
USS Philadelphia / WWII (Africa and Europe)
United States Navy


 John J Penich
USS Franklin CV13,SKD 3/C/WW2
United States Navy


SN Day Day Perozzi
USS San Pablo/ WW2
United States Navy


S1c Peter Petros
USS Franklin, USS Lexington - WWII
United States Navy


 Patrick J Plavko
Served from 1984-1997
United States Navy


 John S Plavko
WWII
United States Navy


Chief Petty Officer Santo Restivo
Pacific/WW2, USAF - Korea and Vietnam
United States Navy


PHM1 H. Denver Rhome
WW2
United States Navy


MM2 Myron Sepitko
USS Arneb (AKA-56) - Vietnam
United States Navy


E6 Frank C Stanisz
USS Peterson OD969, USS Monterey CG61/Desert Storm and Desert Shield
United States Navy


EM1 Earl ''''Buzzy'''' C. Stevenson
WW2
United States Navy


ET2 Anthony J Swantner
USS Shenandoah AD-26, USS Gearing DD710
United States Navy


SN Alfred Tarquinio
WWII
United States Navy


SN William H Taylor
WWII
United States Navy


SA John ''Butchie'' Turkovich
Vietnam Era
United States Navy


CPO Melvin Zubritsky
WW2
United States Navy


MM1c Vincent E Zuza
USNTS GREAT LAKES, USNS NOB GTMO BAY / WW2
United States Navy





Sgt John Russell Benyak
3rd Marine Aircraft WIng / Grenada Invasion - Beirut
United States Marine Corps


Pvt Angelo (Sonny) Giannini
WW2
United States Marine Corps


Lance Cpl John Gnora
Korea
United States Marine Corps


Sgt Angelo E Loulis
1st Marine Division - WWII
United States Marine Corps


PFC Joseph Michaels
WW2
United States Marine Corps


Corporal Pete Minniti, Jr
Korea
United States Marine Corps


Cpl Anthony C. ''''Snooky'''' Murphy
3rd Marine Div/Vietnam
United States Marine Corps


Pvt John J. ''''Moses'''' Murphy, Jr.
3rd Marine Div/WW2
United States Marine Corps


Cpl Fred Kenneth Usher
6th Base Depot, Engr. Co., Asiatic Pacific / WWII
United States Marine Corps


Sgt Lyman E Williams
Fourth Division/WW2
United States Marine Corps


Cpl. Robert (Rab)  Yannitto
4th Division, Co A, - Saipan & IWO Jima - WWII
United States Marine Corps


Pfc Mike Yusko
8th Defense Battalion - WWII
United States Marine Corps


PFC Edward G Zboyovsky
Platoon 73/Korea
United States Marine Corps





Senior Airman Larry A Aldrich, Jr.
Maintenance Squad Tyndal AFB/ 1995-2002
United States Air Force


A1c Herman Alvarez
USAF Thunderbirds, Okinawa, Las Vegas / 1957-1961
United States Air Force


2nd Lt. Lewis Arabia
8th Air Force - 487th / WWII (Europe)
United States Air Force


A/2C John Cheroki
Korea
United States Air Force


TSgt S. Ron Chromulak
Career Air Force
United States Air Force


Lt. Colonel Norman E Cole
461st Consolidated Airlift Squadron/Desert Storm/Shield
United States Air Force


S/Sgt Gilbert Collie
42nd Air Wing/Korea
United States Air Force


SSGT Samuel F Dalfonso
Sqdn 3747, Flight 1085 - Korea
United States Air Force


S Sgt Michael DePaolo
Fire Protection/Gulf War
United States Air Force


Cpl James Philip Dorow

United States Air Force


Sgt Florian Fedorchik
FEAMCOM APO 323 - Korea
United States Air Force


Airman first class Donald E Frolo
Det #3 ACW Sq. (PACAF) - Vietnam Era
United States Air Force


1st Lt Alfred J Greco

United States Air Force


Flight Officer Thomas A Irvine
1st - 511th/WW2 ETO
United States Air Force


Sgt Joseph J Jannotta
HQ 91,SMWg,SAC/Vietnam (Thailand)
United States Air Force


Sgt. Charles R. Kline
Vietnam
United States Air Force


Staff Sgt. William R Lucas
Hydraulic technician/Vietnam
United States Air Force


A2c Basil 'PeeWee' Luciani
Vietnam
United States Air Force


Staff Sgt Anthony Mascetta
England/Korea
United States Air Force


SSgt Nicholas A.  Mascetta, Sr.
23rd Squadron, 5th Bombardment Group Tail Gunner, 13th Air Force - WWII
United States Air Force


Airman 2nd Lawrence R Myers
6925 RGM - Korea
United States Air Force


LT Richele M Neff
Nurse
United States Air Force


Staff Sgt Fred T Organ
507 Division/WW2
United States Air Force


A/1C John Peresolak
Fifth Air Force - Korean War
United States Air Force


Staff Sgt Mark C Persico
75th Civil Engr. Squad/Desert Shield/Storm 1986-1999
United States Air Force


Master Sgt. Thomas J Rauscher
Korean and Vietnam War
United States Air Force


Sgt Nicholas Relich
605th TAC / Korea
United States Air Force


S/Sgt Andrew ''Cook'' Sagona
S.A.C. Jet Engine Mechanic - Korea
United States Air Force


Staff Sgt Elizabeth Laird Timmons
Commisary, 20 years 1979-1999/Desert Storm
United States Air Force


Cpl Joseph Tomcanin
Air Support Europe/WW2
United States Air Force


T/Sgt Marshall E. West
NATO / Vietnam
United States Air Force